top of page
wspólne.jpg

W 2022 nie planujemy organizacji warsztatów.

 

Warsztaty handpanowe dla początkujących - 18-19 maja 2019

Z miłości do handpanów otworzyliśmy dla wszystkich chętnych przestrzeń do spotkania i nauki gry na tym instrumencie.

- Zastanawiałeś się kiedyś, co to jest handpan?
- A może już widziałeś kiedyś te instrumenty i przyszła Ci nawet do głowy myśl, że chciałbyś na nich spróbować pograć, zobaczyć jak to jest?
- A może masz już swojego handpana, tylko chciałbyś jeszcze więcej się o nim dowiedzieć, lepiej na nim grać?

Warsztaty handpanowe są skierowane do osób ciekawych muzyki, ciekawych tych instrumentów – zarówno dla tych, które jeszcze nigdy nie miały okazji na nich grać, jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności. Handpan to instrument intuicyjny i nie potrzebujesz mieć wykształcenia muzycznego, żeby korzystać z jego zalet. Tworzy przestrzeń dźwięków i wibracji, które prowadzą do głębokiego spotkania ze sobą i innymi w harmonii i spokoju.

Warsztaty w dużej mierze będą wydobywały z Was pokłady miłości i wielu innych uczuć, otwierały serce i duszę na dźwięki, których być może nigdy nie doświadczyłeś! Pozwól sobie na dotknięcie tej właśnie przestrzeni w Tobie -  przestrzeni dźwięków kojących, poruszających, pobudzających Twoją intuicję i kreację w sposób subtelny i głęboki. Zapraszamy do odkrywania w sobie niezwykłych talentów związanych z muzyką ! Obudź moc energii, dźwięku i miłości.

A jeśli potrzebujesz wypocząć, odciążyć głowę i zanurzyć się w ciszy, spokoju, śpiewie ptaków i zieleni ogrodu, potrzebujesz poczuć, powąchać, pospacerować – odreagować miejski zgiełk to też Ciebie zapraszamy do naszej świątyni dźwięku i harmonii. Stworzyliśmy to miejsce właśnie po to. Czysta energia, która sprawi, że powrócisz do codzienności utulony i silniejszy. Dźwięki mają moc terapeutyczną.

Tematyka warsztatu:
- zapoznanie z historią i kulturą handpanową
- techniki gry na handpanie
- podstawy komponowania
- wstęp do rytmów
- elementy gry intuicyjnej
- improwizacja na handpanie
- spojrzenie „za kurtynę”: możliwość zwiedzenia i zapoznania się z -techniką budowy handpanów w pracowni artystycznej Karumi Steel

Podczas warsztatów skupimy się na prawidłowym wydobyciu dźwięku, pokażemy jakie brzmienia można osiągnąć, jak trzeba uderzyć, żeby coś zabrzmiało inaczej. Pokażemy ruch i sposób uderzania, a potem przejdziemy do prostych rytmów na dingu i połączeń dinga z innymi dźwiękami. Nauczymy paru patternów i spróbujemy zagrać coś razem. Przestrzeń warsztatów da możliwość do indywidualnego „zanurzenia się” w wybrane tematy jak i grupowego tworzenia wspólnej muzyki.

Koszt 2-dniowego warsztatu to 440 zł, w cenie otrzymujesz instrument na czas jego trwania. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest  przesłanie zgłoszenia drogą e-mailową na adres: wikart.weglinska@gmail.com lub telefonicznie: 735 095 408.

Termin: 18-19 maja 2019: sobota w godzinach 10.00 – 18.00, niedziela 9.00 – 16.00 (każdego dnia przerwa obiadowa 1,5h)

Lokalizacja: Długa Kościelna koło Warszawy (możliwość dojazdu własnym samochodem lub kolejką podmiejską SKM S2 z centrum Warszawy do Sulejówka Miłosna, skąd możemy Was odebrać).

Noclegi i wyżywienie: możliwość dokupienia noclegu w salce warsztatowej z własną karimatą i śpiworem – 20zł. Podczas warsztatu możliwość zamówienia posiłków (także wegetariańskich) w restauracji indyjskiej (z dostawą na miejsce): 20- 30 zł.

Prowadzący: Zbigniew Węgliński, Michał Pękosz, Wika Węglińska

Zbyszek Karumi Węgliński – miłośnik i twórca handpanów. Założyciel pracowni artystycznej Karumi Steel, zajmującej się ręcznym wyrabianiem tych instrumentów. Od 2013 roku w pełni zaangażowany w światową społeczność handpanową, uczestnik festiwali i zjazdów w całej Europie i Ameryce, propagator muzyki handpanowej w polskiej przestrzeni artystycznej. Autor dwóch płyt z muzyką handpanową.
Do swojej drogi życiowej podchodzi z misją i powołaniem – handpany tworzy na indywidualne zamówienia, budując je z pasji serca i intencją uszczęśliwiania ludzi oraz pełną świadomością jak głębokie procesy transformacji te instrumenty mogą zainicjować w życiu każdego człowieka.

Michał Pękosz - student Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie perkusji prof. dr hab. Jacka Woty. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w rodzinnym mieście Rzeszowie, gdzie ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia. Obecnie jest w trakcie ostatniego roku studiów magisterskich. Graniem na handpanach zajmuje się od 2 lat. Jego umiejętności perkusyjne, nabyte w drodze długoletniej edukacji świetnie sprawdzają się w technice grania na handpanach. Michał komponuje własną muzykę, pisze aranże, stara się szukać nowych rozwiązań i połączeń brzmieniowych. Jego dokonania można sprawdzić w serwisie Youtube.

Wika Węglińska – miłośnik muzyki handpanowej, organizatorka warsztatów, dobry duch dbający o komfort i relaks gości :)


Serdecznie zapraszamy ♥

bottom of page